O pořadu Strom lásky mý aneb Písničky z doby, nejen kdy jsem měl jen 16 jar

Písničkami z 80. let končí nejeden večírek a lidé si je často rádi prozpěvují. Jedna z nejvýraznějších osobností této doby má své kořeny na Moravě, konkrétně v Hulíně.

Standa Hložek začínal svou „mediální“ kariéru v roce 1979 jako redaktor okresního vysílání rozhlasu po drátě. Tehdy seděl za mikrofonem zlínské či spíše gottwaldovské pobočky brněnského rozhlasu jako novinář. Odtud pak už zamířil k Haně Zagorové jako muzikant a začala jeho hudební kariéra.

Po 40 letech se Standa Hložek vrací k mikrofonu ve vile Jana Antonína Bati. Ke spolupráci na pořadu přizval rozhlasového kolegu Pavla Maška, který je také muzikantem, ovšem o generaci mladší. Strom lásky mý aneb Písničky z doby, kdy jsem měl jen 16 jar je titul, který vychází ze Standovy písničky, k níž napsal text geniální textař Zdeněk Borovec. Kluci pouští silné písničky svých generací, zpovídají známé muzikanty a kolegy z branže.

Posluchači také v pořadech uslyší porovnávání původních verzí a českými autory převzatých nahrávek, které jsou typické zejména pro 80. léta. Konečně i písnička Strom lásky mý je původně z pera Alana Parsonse a Erica Woolfsona.

Naše moderátorské duo Hložek a Mašek vám zpříjemní nedělní podvečer, a to vždy po zprávách v 17 hodin.

Kdy se pořad vysílá

Čas vysílání
neděle 17:04-18:00Zlín

Pořad připravují

Další pořady

  • Sousedé

    Česko-německý magazín pro německou menšinu v Čechách.

  • Vesele a zdravě

    Pořad o zdraví a zdravém životním stylu, kde se veselou formou dozvíte více o svém zdraví a jak funguje lidské tělo. Letos se Kateřina Cajthamlová vydává i za posluchači.

  • Slavíci v krabici

    Seriál mapující skoro šedesátiletou historii ankety popularity českých a slovenských hudebních interpretů.

  • Českem bleskem

    O zajímavých koutech naší republiky